Witaj na Hardstyle & Hardcore!

Aby wejść do panelu należy się zalogować!
Zarejestruj się lub

Logowanie

Regulamin

1. Na forum wymieniamy swoje poglady oraz opinie na dany temat. Jednak robimy to w sposób pokojowy.
2. Cierpliwoœć i tolerancja. Nie wszystko o co poprosisz dostaniesz w ten sam dzień. Czasami trzeba poczekać.
3. Czytaj uważnie posty. Staraj sie nie zadawać pytań które było zadawane 20 razy w tym samym temacie.
4. Jako że nie każdy regulamin jest perfekcyjnym ideałem, zatem administrator oraz moderator forum -dla dobra narodu- może ukarać ostrzeżeniem użytkownika, jeżeli uzna to za słuszne.
5. W razie wszelkich watpliwosci pisać na PW do Administratora lub Moderatora.
Wiecej!

Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: hc, promo

[HC] Promo
Autor Wiadomość
Q-DC__ 
SRC

Informacje
Piwa: 746

$ wspomagacz (Ilość: 3)

Wysłany: 17-03-2011, 10:52   [HC] Promo #1

Promo

Aliasy
Beastmachines, Brian Acardy, Brothers Of Oldstyle, Cheeseburger With Bacon XXL, Extremist, The (2), Friends Of Jappo, Gabba Claus, Hardcore Brothers, Ho-Banger, Innerdrive, Malebolgia, Rude Awakening, Sebas, Sebastian Hoff, Unknown

Biografia
Promo (Sebastian Hoff) zaczął  uprawiać DJ-ing w 1992. Jako początkujący DJ, nie będąc stałym rezydentem klubu, zdecydował się zorganizować swój własny event w lokalnych i sportowych klubach. W ten sposób Promo upiekł dwie pieczenie na jednym ogniu. Z jednej strony wyrobił sobie markę, a z drugiej nawiązał nowe kontakty na scenie Hardcore.

Promo: „Było świetnie gościć bohaterów tamtych czasów tj. Pavo, Buzz Fuzz oraz Flamman i nauczyć się od nich DJ-ingu od fundamentów”.
Od tego czasu pokazywał się na wielu eventach, by mieć pewność, że zapamiętali jego twarz. Promo wszedł w kontakt z hardcore'owym dźwiękiem, gdy taniec nie był jeszcze oddzielony. Z początku lat 90-tych słuchał  house'u, hiphouse'u, oraz hiphopu. Od tego czasu jego gust rozwijał się coraz bardziej w kierunku mocnych brzmień.

Promo: „Szczególnie z hiphopem moje preferencje poszły w stronę brutalności, ciemności i twardości. Dla przykładu Public Enemy oraz NWA. Później krok do hardcore'u wykonałem bez problemu. Wrosłem w to automatycznie”. Jednakże Promo nie był stereotypowym 'Gabberowcem', który chodził w Aussi lub Air Max, lub jak sam twierdzi 'Jestem hardcore'em w środku, nie na zewnątrz”. Jego pasja względem Hardcore'u wzrosła, gdy usłyszał muzykę z Niemiec, Włoch czy Skandynawii. „Wiedziałem wtedy na pewno: ta muzyka była dla mnie”.

Po kilku małych imprezach, Promo był gotów do występu na pierwszym dużym evencie.
„Pierwszy raz stałem przed naprawdę dużą publiką na urodzinach Erick'a E w Palace w Zaandam. W tamtych czasach Erick E występował pod aliasem E-One. To było imponujące, grać pierwszy raz dla prawie 2000 ludzi”. Nagle Promo nie stał już na parkiecie, tylko grał zaraz obok jego bohaterów djskich. Pamięta: „Każdy tam był: Buzz Fuzz, The Chosen Few, The Prophet. Byłem częścią paczki”. W międzyczasie Promo zagrał w Rex Club w Paryżu oraz u boku Carl'a Cox'a na arenie sportowej w LA. Promo także wyruszył w trasę koncertową w Australii oraz występował w Holandii w Ahoy oraz  Brabanthallen. Ponadto, zademostrował jego umiejętności w mixie na dużych festiwalach, takich jak Defqon1, Mysteryland oraz praktycznie we wszystkich ważnych klubach. W 2004 zamknął on Sensation Black, co sam Promo nazywa 'jednym z milowych kroków' w jego karierze.
Poza DJ-ingiem, Promo zaczął produkować własną muzykę w 1995. „Była era happy hardcore'u i zaczęło mi brakować surowego uczucia coraz bardziej”.

Pomimo posiadania niezbyt bogatego wyposażenia studyjnego, był przekonany, że może z jego pomocą stworzyć muzykę lepszą jakościowo, niż tą, którą słyszał ogólnie.

„Byłem tam, na parkiecie, przez lata, i myślałem: dlaczego grasz ten utwór? Albo: to jest TEN”.
„W ten sposób przekonałem się, że wiedziałem, jaki dźwięk jest dobry, jaki chciałem usłyszeć”. W 1996 podpisał kontrakt z ID&T i przez kolejne lata wydał ponad 80 utworów dla ich wytwórni. W tym czasie Promo stał się dojrzałym producentem, który twardo stąpał po ziemi.
Mimo upadku Gabber'u w późnych latach 90-tych, Promo był przekonany, że to jeszcze nie koniec hardcore'u. Mówił, „Miałem wrażenie, że jestem w połowie góry, i że szczyt wciąż nie został zdobyty”. Latem roku 2000, Promo wystartował ze swoją własną wytwórnią – The Third Movement. „Chciałem powoli rozbudowywać wytwórnię z artystami, którzy wnosili coś ważnego dla niej”. Dziś, The Third Movement wypuszcza utwory blisko piętnastu artystów takich jak: Dana, Tommy Pulse, Rude Awakening oraz Peaky Pounder.

Styl Promo jest paradoksalnie opisywany przez niego jako 'przystępna ciemność'. „Zawsze szukam nowych dźwięków i lubię eksperymentowanie z rytmami. Na pierwszy rzut oka wydaje się to naprawdę mroczne, ale gdy słuchasz tego częściej, niektóre części stają się rozpoznawalne”. Typowy, brutalny dźwięk Promo jest znany dzięki przyciągającemu haczykowi, który on może dodać do swoich produkcji. Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów pracy Promo jest jego basskick, nad którym pracował przez lata i jest on imitowany oraz samplowany globalnie. To wskazuje na wagę oraz wpływ jego produkcji na innych światowych producentów.

Najlepsze, moim zdaniem, utwory

DJ Promo - King Of Pain
DJ Promo - Lost Minds
Promo - Everything
Promo - I Originate, They Duplicate (Wersja przyspieszona, innej nie znalazłem, aczkolwiek brzmi bdb)
Promo - Insp-Her-Ation
Lenny Dee & Promo - Moment Of Silence (j.w.)
Alex B & Promo - Bij Gebrek Aan Beter
Unexist vs. Promo - The Missing Chromosome
Promo - Don't Be Fuckin' With My Shit (j.w.)
Promo - Emotions Over Anger (j.w.)
Promo & D-passion - Next Level (j.w.)
Promo - The Revolutionist (J.w.)
Promo - We Got To Advance (j.w.)

Promo @ Discogs
Promo official
Promo @ Myspace

post by: FurY
Ostatnio zmieniony przez Q-DC__ 17-03-2011, 13:36, w całości zmieniany 2 razy  

Obsługa forum
Gość
Informacje
(0/dzień)
Piwa: 0

Wysłany: Dzisiaj 7:24   Utwórz konto w serwisie #2

Aby zobaczyć resztę postów musisz się ZAREJESTROWAĆ. BĄDŹ ZALOGOWAĆ
Temat [HC] Promo zawiera 2 postów.

Odpowiedz do tematu
1 użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)